Vaše tělo je Váš chrám a Vy se musíte postarat o to, abyste žili zdravý život. Myslete na své vlastní tělo i duši, protože tyto dvě stránky Vás provází celým životem.
Dobré zdraví není jen o zdravé výživě a cvičení – také sem patří pozitivní duševní zdraví, zdravé sebevědomí a zdravý životní styl.

Jmenuji se Lenka Kazdová. Poradím Vám, jak výše zmíněné správně spojit dohromady. Jsem fitness trenérka, výživová poradkyně, pořádám školení zdravého životního stylu, pilates kurzy, DNS terapie, víkendové welness pobyty, školení a stavím pro Vás nové úchvatné fitko.

Chcete se lépe cítit a také lépe vypadat? Těším se na Vás!
Lenka

Lenka Kazdová

VÁNOCE BEZ VÝČITEK

15. December 2014

Blíží se vánoční svátky a s nimi i každoroční pocit viny, že podlehnete pokušení. Tento rok ale můžete být jiný. Vyhrajte sami nad sebou. Nenechte nic náhodě a připravte se společně se mnou na ty největší prohřešky, ale zároveň na nejkrásnější svátky v roce.

Veškerý shon začíná už jen pomyšlením, že Vánoce se blíží a vy nemáte ještě dárky a před sebou velký vánoční úklid. Klid! Na chvilku se zastavte a zkuste se na vánoční úklid podívat z té druhé stránky. Většina domácích prací vyžaduje zapojení téměř 80% svalů a za hodinu úklidu můžete spálit až 300 kcal. Této hodnotě odpovídá například večeře připravená z celozrnných těstovin s paprikou, kukuřicí a hráškem a zasypaná sýrem. A k tomu budete mít sami ze své práce radost a ve vašem uklizeném hnízdečku se vám bude určitě lépe žít.

K vánočním svátkům bezesporu patří vánoční cukroví. Mnozí z nás si bez něj nedokážeme Vánoce představit. Jistě, vyberte si ty druhy, které u vás doma nesmí chybět. Pak zbývá pouze nahradit v receptu ty suroviny, které mají nejvíce kalorií a vysoký glykemický index. Bílý cukr vyměňte za třtinový cukr nebo javorový sirup a máslo za kvalitní rostlinný olej. Bílou mouku za celozrnnou, která dodá cukroví specifickou oříškovou chuť. Při výběru a nákupu ingrediencí nezapomínejte na pravidlo: lepší kvalita než kvantita. Tím ušetříte vstupní náklady a zbytečně nepřiberete na váze.

Na řadu přichází štědrovečerní pochoutka v podobě smaženého kapra s bramborovým salátem. Co kdybyste ho tento rok zkusili připravit na středomořský způsob. Kapra naporcujte a upečte v troubě s kapkou olivového oleje, citronu a bylinkové soli. Klasický bramborový salát s majonézou zkuste nachystat na středočeský způsob. Oloupané brambory smíchejte s cibulkou, bylinkovou solí, přidejte trochu olivového oleje, pepře a šťávu z citronu. Majonézu vyměňte za bílý jogurt. Během svátků nezapomínejte na zeleninové saláty, které pomohou při zažívání, zaženou hlad a tak i chuť na sladké. Na stole by neměly chybět tradiční česká jablíčka (a mohou být i sušená).

K vánočním svátkům patří i alkohol. Pokud nemůžete odolat, pamatujte i tentokrát na známé heslo: všeho s mírou. Aperitivem si jen smočte rty. Jednu sklenku bílého vína si dopřejte ke II. večeři a zapijte ji sklenicí neperlivé vody. Pokud jdete na návštěvu, kde vám paní domácí nabídne alkohol, využijte své chytrosti a nabídněte partnerovi, že dnes budete řídit vy.

Celé vánoční svátky se točí kolem pohádek, pohodičky, rodinných návštěv a posezení s přáteli. Abychom nezačali kynout jak knedlíky, musíme přidat i pohyb a nahradit příjem energie. Jděte s dětmi stavět sněhuláka, projděte se do lesa ke krmelci za zvířátky. Vydejte se na rodinný výlet pěšky, jděte s dětmi sáňkovat, přemluvte partnera k tanci nebo si zajděte zaběhat a dopřejte si chvilku sami pro sebe. Možná by bylo potřeba zamést i pod stromečkem opadané jehličí a ručně umýt nádobí :-).

 

Recept na linecká kolečka z celozrnné mouky

Ingredience:

210 g celozrnné pšeničné mouky, 140 g rostlinného tuku, 50 g třtinového moučkového cukru, 2 žloutky, citronová kůra z 1 citronu a domácí marmeláda.

Postup:

Do rostlinného tuku přidejte třtinový cukr, žloutky a citronovou kůru. Vše dobře promíchejte, přidejte celozrnnou mouku a vypracujte hladké těsto. Nechte ho do druhého dne uležet v chladu. Z těsta vyválejte 2 mm silný plát. Z první poloviny vykrájejte kolečka a do druhé poloviny udělejte uprostřed malé kolečko. Na pečícím papíře jej pečte v troubě na 150°C dozlatova. Po vychladnutí slepte kolečka k sobě domácí marmeládou.

 

Veselé Vánoce a hodně zdraví v novém roce Vám přeje,

Lenka Kazdová – poradenství pro výživu a zdravý životní styl

www.antijojo.cz

 

Zdroj: Velký dietní plán aneb 12 jídelníčků na celý rok

Individuální trénink

V rámci individuálních tréninků nabízím:

 • DNS trénink,
 • zdravotní posilování,
 • odstraňování civilizačních chorob (bolesti zad a pohybového aparátu),
 • diagnostiku pohybového aparátu,
 • posilování ve fitness i s balančními pomůckami,
 • cvičení pro redukci hmotnosti a tvarování těla,
 • kondiční cvičení,
 • skupinové kondiční intervalové cvičení
 • konzultace životního stylu.

Ceny:

 • Osobní trénink v posilovně (60 minut) – 400,- Kč
 • Sepsání tréninkové jednotky 300,- Kč.

Tréninky probíhají ve Fitness Blue Gym, Kotlářská 51a, Brno, 602 00.

OBJEDNAT DOPORUČIT

Novinky

MĚŘENÍ NA INBODY

Tělesnému složení je důležité porozumět pro každého, kdo chce zhubnout nebo tvarovat postavu zdravým způsobem.
InBody 170 je rychlý a jednoduchý ale přesto velice přesný přístroj pro analýzu složení lidského těla.
Dovoluje vám v průběhu času pozorovat snižování hmotnosti a zároveň změnu složení těla v návaznosti na vhodně zvoleném jídelníčku a cvičení (poměr svalové hmoty a tuku).

více informací