Vaše tělo je Váš chrám a Vy se musíte postarat o to, abyste žili zdravý život. Myslete na své vlastní tělo i duši, protože tyto dvě stránky Vás provází celým životem.
Dobré zdraví není jen o zdravé výživě a cvičení – také sem patří pozitivní duševní zdraví, zdravé sebevědomí a zdravý životní styl.

Jmenuji se Lenka Kazdová. Poradím Vám, jak výše zmíněné správně spojit dohromady. Jsem fitness trenérka, výživová poradkyně, pořádám školení zdravého životního stylu, pilates kurzy, DNS terapie, víkendové welness pobyty, školení a stavím pro Vás nové úchvatné fitko.

Chcete se lépe cítit a také lépe vypadat? Těším se na Vás!
Lenka

Lenka Kazdová

Stravování podle krevních skupin

08. August 2014

Téměř pokaždé, když pracuji se zákazníkem, dostávám otázku, zda je krevní skupina v souvislosti s potravou opravdu tak důležitá. Odpověď zní – ano.

Níže se snažím přiblížit, z jakého důvodu je důležité dodržovat stravování podle krevních skupin.

 

Evoluční změny narušily imunitní systém a trávicí trakt lidí, což vedlo k vývoji krevních skupin.

 

Proč bychom se měli stravovat podle krevních skupin?

 

Náš imunitní systém dostal do své výbavy chemické látky zvané antigeny nacházející se v buňkách každého organismu. Jejich úkolem je určování, zda je určitá látka tělu vlastní nebo cizí. Jeden z těchto antigenů je zodpovědný za rozeznání krevní skupiny.

 

Každá krevní skupina má odlišný antigen s osobitou chemickou strukturou. Krevní skupina A má na červených krvinkách antigen A, skupina B antigen B, skupina AB má antigeny oba a skupina 0 nemá žádný antigen.

 

Úkolem imunitního systému je rozpoznat, „vetřelce“ – cizí antigen. Jde o imunologickou reakci zvanou – shlukování, kdy dochází ke spojení protilátky a antigenu na povrchu buňky. Určité potraviny mají schopnost shlukovat krvinky pouze určitých krevních skupin. To znamená, že potraviny, které mohou být škodlivé pro krvinky jedné krevní skupiny, jsou naopak vhodné pro krvinky jiné skupiny. A to je objev, který určuje souvislost mezi krevní skupinou a stravou.

 

Lektiny jsou specifické bílkoviny, které se vážou na určité buňky a vyvolávají jejich shlukování. Všechny lektiny patří k velmi jedovatým sloučeninám. Pokud jíme potraviny obsahující lektiny, které jsou neslučitelné s antigenem naší krevní skupiny, napadnou orgány nebo celý systém.

 

Většina lektinů z naší stravy je bez větších následků z organismu vyloučena, ale určité procento se vstřebává do krve, reaguje s červenými i bílými krvinkami a poškozuje je, a to každý den po celý náš život.

 

Vnímat, které potraviny přijímáme, má neoddiskutovatelný význam.  Pokud budeme  stále přijímat pro nás sice zdravou, ale zároveň nevhodnou stravu podle krevních skupin, časem můžeme zjistit zdravotní problémy vzniklé v souvislosti právě s touto potravinou nebo k nim může přispět či je prohloubit.

 

Doporučuji si přečíst knihu „Výživa a krevní skupiny“ (autor Dr. Peter J. D´Adamo).

 

Krásné léto vám přeje, Lenka

 

                                                                                                                      Zdroj: Škola živé stravy – Anna Hýžová

Individuální trénink

V rámci individuálních tréninků nabízím:

 • DNS trénink,
 • zdravotní posilování,
 • odstraňování civilizačních chorob (bolesti zad a pohybového aparátu),
 • diagnostiku pohybového aparátu,
 • posilování ve fitness i s balančními pomůckami,
 • cvičení pro redukci hmotnosti a tvarování těla,
 • kondiční cvičení,
 • skupinové kondiční intervalové cvičení
 • konzultace životního stylu.

Ceny:

 • Osobní trénink v posilovně (60 minut) – 400,- Kč
 • Sepsání tréninkové jednotky 300,- Kč.

Tréninky probíhají ve Fitness Blue Gym, Kotlářská 51a, Brno, 602 00.

OBJEDNAT DOPORUČIT

Novinky

MĚŘENÍ NA INBODY

Tělesnému složení je důležité porozumět pro každého, kdo chce zhubnout nebo tvarovat postavu zdravým způsobem.
InBody 170 je rychlý a jednoduchý ale přesto velice přesný přístroj pro analýzu složení lidského těla.
Dovoluje vám v průběhu času pozorovat snižování hmotnosti a zároveň změnu složení těla v návaznosti na vhodně zvoleném jídelníčku a cvičení (poměr svalové hmoty a tuku).

více informací