Vaše tělo je Váš chrám a Vy se musíte postarat o to, abyste žili zdravý život. Myslete na své vlastní tělo i duši, protože tyto dvě stránky Vás provází celým životem.
Dobré zdraví není jen o zdravé výživě a cvičení – také sem patří pozitivní duševní zdraví, zdravé sebevědomí a zdravý životní styl.

Jmenuji se Lenka Kazdová. Poradím Vám, jak výše zmíněné správně spojit dohromady. Jsem fitness trenérka, výživová poradkyně, pořádám školení zdravého životního stylu, pilates kurzy, DNS terapie, víkendové welness pobyty, školení a stavím pro Vás nové úchvatné fitko.

Chcete se lépe cítit a také lépe vypadat? Těším se na Vás!
Lenka

Lenka Kazdová

Podzim, dnes začíná astronomicky podzim, respektive začal v 04:29:09h

23. September 2014

Na talíři, v těle i duši

 

Příroda: Období sklizně a hojnosti. Vše hraje pestrostí barev a příroda se pomalu připravuje ke spánku.

 

Talíř: V létě převládala zelenina listová, jež je lehká a příjemně osvěžující. S podzimem pomalu přejdeme k zelenině kořenové, hutnější, jež se připravuje varem nebo napařováním, čímž tělo zahřívá a chystá na zimu. Od lehkých, rychle hotových jídel, se dostáváme k jídlům s delším časem přípravy. V nadcházejících chladných dnech zapékáme. Více pozornosti věnujeme celým zrnům a luštěninám, jež nám dodají energii.

 

V našem podzimním jídelníčku budou převládat:

Obiloviny: rýže, jáhly, celá zrna – oves, špalda.

Luštěniny: čočka zelená, čočka černá, červená, neloupaná.

Zelenina: zázvor (nechat vyvařit v luštěnině, v polévce, vymačkat šťávu), křen (nebo wasabi přášek), kvašená zelenina, kořenová zeleniny a vláknitá zelenina (pro očištění střeva) – kapusta, zelí, růžičková kapusta, řapíkatý celer. Dále dýně hokkaido, tuřín, mangold, pórek, patison, cukety.

 

Tělo: Podzim znamená pro tělo fázi vylučovací. Dle čínské medicíny se o pozornost hlásí plíce, pokožka a tlusté střevo. S tím úzce souvisí neduhy jako atopické ekzémy, vyrážky, podzimní kašel, rýme. Tento přirozeně čistící proces podpoříme snížením konzumace mléčných výrobků, výrobků z bílé mouky, které nejvíce zahleňují organismus.

 

Duše: I psychika má potřebu něco vyloučit, vypustit, odpustit. A tím umožnit příchod něčemu novému. Jak podzim plynule přichází v zimu, tělo by se mělo přirozeně zklidnit, až k meditaci. Právě v tom je podzim klíčový. Umožňuje vyřešit vše, co by nás mohlo později v zimě vyrušovat. Uklízíme nejen v sobě, ale i okolo sebe.

 

Zkuste si odpovědět na otázky: Co všechno se mi za léto podařilo zvládnout? Co naopak zůstalo nedořešené? Od čeho se potřebuji odpoutat, co nechat odejít, od čeho se uvolnit a komu odpustit?

 

Mějte krásný, barevný podzim.

Vaše Lenka

Individuální trénink

V rámci individuálních tréninků nabízím:

 • DNS trénink,
 • zdravotní posilování,
 • odstraňování civilizačních chorob (bolesti zad a pohybového aparátu),
 • diagnostiku pohybového aparátu,
 • posilování ve fitness i s balančními pomůckami,
 • cvičení pro redukci hmotnosti a tvarování těla,
 • kondiční cvičení,
 • skupinové kondiční intervalové cvičení
 • konzultace životního stylu.

Ceny:

 • Osobní trénink v posilovně (60 minut) – 400,- Kč
 • Sepsání tréninkové jednotky 300,- Kč.

Tréninky probíhají ve Fitness Blue Gym, Kotlářská 51a, Brno, 602 00.

OBJEDNAT DOPORUČIT

Novinky

MĚŘENÍ NA INBODY

Tělesnému složení je důležité porozumět pro každého, kdo chce zhubnout nebo tvarovat postavu zdravým způsobem.
InBody 170 je rychlý a jednoduchý ale přesto velice přesný přístroj pro analýzu složení lidského těla.
Dovoluje vám v průběhu času pozorovat snižování hmotnosti a zároveň změnu složení těla v návaznosti na vhodně zvoleném jídelníčku a cvičení (poměr svalové hmoty a tuku).

více informací