Vaše tělo je Váš chrám a Vy se musíte postarat o to, abyste žili zdravý život. Myslete na své vlastní tělo i duši, protože tyto dvě stránky Vás provází celým životem.
Dobré zdraví není jen o zdravé výživě a cvičení – také sem patří pozitivní duševní zdraví, zdravé sebevědomí a zdravý životní styl.

Jmenuji se Lenka Kazdová. Poradím Vám, jak výše zmíněné správně spojit dohromady. Jsem fitness trenérka, výživová poradkyně, pořádám školení zdravého životního stylu, pilates kurzy, DNS terapie, víkendové welness pobyty, školení a stavím pro Vás nové úchvatné fitko.

Chcete se lépe cítit a také lépe vypadat? Těším se na Vás!
Lenka

Lenka Kazdová

MANDLE

03. December 2015

Pro nikoho zřejmě nebude překvapením tvrzení, že ořechy a mandle, jsou velmi přínosnými potravinami pro naše zdraví. Ořechy obecně jsou tučnou pochoutkou, mnozí je tak berou za ne příliš zdravé, opak je však pravdou. Právě tuky jsou to, co z nich dělá zázrak. Tuky jsou tvořeny zejména mononenasycenými a polynenasycenými mastnými kyselinami (snižují hladinu cholesterolu v krvi), které jsou pro organismus důležité.

Mandle co se jejich cenného obsahu týče, jsou královnami mezi skořápkovými plody. Ve velmi tvrdé skořápce se ukrývá řada zdraví prospěšných látek. Jsou zásobárnou minerálů, jako jsou třeba hořčík, vápník, draslík, mangan, zinek a železo, dále vitamínů skupiny B (zejména B1 a B6), vitamínu E, vitamínu A, nenasycených mastných kyselin, vlákniny a proteinů. Díky vysokému obsahu vlákniny podporují mandle zdravé trávení a funkci střev. Pro zajímavost je také nutné připomenout obsah vápníku, kterého je v mandlích mnohem více než v mléce.

Hrst mandlí denně (cca 20-30g) posiluje imunitu, je účinnou prevencí vzniku osteoporózy, křečí v lýtkách, mají schopnost snižovat hladinu cukru v krvi (vhodné pro diabetiky), a dokonce pomáhají i při nedostatku libida. Pravidelná konzumace mandlí příznivě ovlivňuje činnost krevního oběhu, chrání naše srdce i cévy, podporuje krvetvorbu a upravuje krevní tlak. Mandle jsou také významným zdrojem antioxidantů, které pomáhají zbavovat tělo volných radikálů, pomáhají tak předcházet rakovinnému bujení v těle.

Pokud má někdo strach, že po konzumaci ořechů ztloustne, nemusí se bát. Mandle mají vysoký obsah tuků (52g na 100g), ovšem je výzkumy prokázáno, že hrst mandlí denně člověka zasytí, tělu dodá užitečné živiny, a dokonce pomůže udržet i tělesnou hmotnost. Mandle obsahují tzv. „dobré tuky“, jak již bylo v úvodu zmíněno mononenasycené a polynenasycené mastné kyseliny. Těch se nemusíme bát, našemu tělu prospívají (20g mandlí ke svačině obsahuje cca 120 kalorií).

 

Mandlové mléko

V současné době se mnoho lidí potýká s překyselením organizmu. Je proto vhodné jíst takové potraviny, které kyselost eliminují a napomáhají s udržením vnitřní acidobazické rovnováhy. Jedním z pomocníků pro neutralizaci vnitřního prostředí v těle (působí zásaditě) je „mléko“ z mandlí. Mandle samotné jsou pro tělo přínosem, ale mnoho lidí je ve větším množství nesnese. Jednodušší pro strávení je proto mandlové „mléko“, které konzumujeme bez oslazení a bez dalších příchutí.

Mandlové mléko si můžeme koupit v obchodě (nejčastěji zdravých výživách, nabízejí ho i některé supermarkety), ale bez větších problémů se dá vyrobit i doma.

 

Postup:

70 g mandlí

700 ml filtrované vody (nebo jiné čisté vody bez chlóru)

 

 1. Madle přelijeme v misce vařící vodou a necháme ponořené asi 15 minut. Po této době by měly jít mandle sloupnout od slupek.

 2. Oloupané mandle namočíme alespoň na 4 hodiny, nejlépe je však na 24 hodin, do přefiltrované vody. Jde o to, aby nasákly a probudily v sobě život.

 3. Připravené mandle i s vodou dáme do mixeru, 1 – 2 minut mixujeme na nejvyšší otáčky, až získáme pěnivý nápoj.

 4. Nyní mléko pomocí cedníku a do něj vloženého jemného plátýnka přecedíme a dužinu vymačkáme.

 5. Hotové mléko uložíme v uzavřené nádobě do lednice, snažíme se jej spotřebovat za 3-4 dny.

 

Nutriční hodnoty na 100 ml:

energie……………...63,1 kcal

bílkoviny…………….2,0 g

sacharidy…………...2,0 g

tuky………………….5,2 g 

 

Mějte se báječně, Lenka

Individuální trénink

V rámci individuálních tréninků nabízím:

 • DNS trénink,
 • zdravotní posilování,
 • odstraňování civilizačních chorob (bolesti zad a pohybového aparátu),
 • diagnostiku pohybového aparátu,
 • posilování ve fitness i s balančními pomůckami,
 • cvičení pro redukci hmotnosti a tvarování těla,
 • kondiční cvičení,
 • skupinové kondiční intervalové cvičení
 • konzultace životního stylu.

Ceny:

 • Osobní trénink v posilovně (60 minut) – 400,- Kč
 • Sepsání tréninkové jednotky 300,- Kč.

Tréninky probíhají ve Fitness Blue Gym, Kotlářská 51a, Brno, 602 00.

OBJEDNAT DOPORUČIT

Novinky

MĚŘENÍ NA INBODY

Tělesnému složení je důležité porozumět pro každého, kdo chce zhubnout nebo tvarovat postavu zdravým způsobem.
InBody 170 je rychlý a jednoduchý ale přesto velice přesný přístroj pro analýzu složení lidského těla.
Dovoluje vám v průběhu času pozorovat snižování hmotnosti a zároveň změnu složení těla v návaznosti na vhodně zvoleném jídelníčku a cvičení (poměr svalové hmoty a tuku).

více informací