Vaše tělo je Váš chrám a Vy se musíte postarat o to, abyste žili zdravý život. Myslete na své vlastní tělo i duši, protože tyto dvě stránky Vás provází celým životem.
Dobré zdraví není jen o zdravé výživě a cvičení – také sem patří pozitivní duševní zdraví, zdravé sebevědomí a zdravý životní styl.

Jmenuji se Lenka Kazdová. Poradím Vám, jak výše zmíněné správně spojit dohromady. Jsem fitness trenérka, výživová poradkyně, pořádám školení zdravého životního stylu, pilates kurzy, DNS terapie, víkendové welness pobyty, školení a stavím pro Vás nové úchvatné fitko.

Chcete se lépe cítit a také lépe vypadat? Těším se na Vás!
Lenka

Lenka Kazdová

DNS trénink

DNS terapie dle Koláře

Při trénincích i skupinových lekcích využívám konceptu dynamické neuromuskulární stabilizace, jejíž zakladatelem je prof. PaedDr. Pavel Kolář, Ph.D. (více na www.dns-cz.com)

Tato špičková rehabilitační, ale také tréninková technika dle prof.Koláře úspěšně léčí bolesti páteře, svalů i kloubů. Šetrně a efektivně Vás vrátí k aktivnímu životu nebo zvýší Vaše sportovní výkony.

Prostřednictvím technik dynamické neuromuskulární stabilizace ovlivňujeme funkci svalu v jeho posturálně lokomoční funkci.

Při běžném způsobu posilování svalů se vychází hlavně z anatomické funkce. Posilovací cvičení jsou potom odvozena ze začátku a úponu svalu. Na tomto principu je sestrojena i většina posilovacích strojů používaných v posilovnách.

Při rozvoji síly svalu však nelze vycházet pouze z jeho začátku a úponu, ale i z jeho začlenění do biomechanických řetězců. Ty však nelze odvozovat pouze z anatomických souvislostí, ale také z řídících procesů CNS. Je třeba si uvědomit, pokud cvičíme například prsní svaly, jsou vždy aktivovány i svaly, které stabilizují jejich úpony, tj. svaly zádové, bránice, břišní svaly atd. Tato funkce je automatická a u většiny lidí velmi omezeně ovládaná volním způsobem, nemluvě o hlubokých svalech, které jsou pro stabilizační a zpevňovací funkci obzvlášť důležité.

Chybný nábor svalů při stabilizaci si jedinec automaticky a neuvědoměle zafixuje do všech vykonávaných pohybů a cvičení. Důsledkem je stereotypní přetěžování.

Aby nedocházelo k přetížení měkkých tkání a skeletu, je nutná rovnováha mezi svaly v celém biomechanickém řetězci a také mezi vynaloženou stabilizační svalovou silou a velikostí zevní síly. Což s aktivním přístupem klienta dokáže technika DNS úspěšně rozvinout.

OBJEDNAT

Brožura v českém jazyce ke stažení

Brožuru se základními polohami pro cvičení můžete pro své tablety, telefony a počítače objednat na následujících stránkách a mít tak tyto cvičební techniky stále u sebe:

Verze pro iPhone, iPad a počítače Apple 
 
Verze pro Android tablety a PC 
 

Tištěnou verzi si můžete objednat zde.

Individuální konzultace

Kdy je pro Vás individuální konzultace vhodná?

  • chcete poradit se zdravým životním stylem, zpestřit stravování, popřípadě vhodně zvolit fyzickou aktivitu
  • cítite, že jste ve slepé uličce, že jste se zastavili v jednom bodě a další výsledky již nepřicházejí
  • chcete se posunout o další krok dále

Rozhodnete-li se na této schůzce pro vypracování stravovacího plánu, bude Vám tato konzultace započítánado ceny Vámi zvoleného balíčku.

Cena 650,- Kč / 60-90 minut

OBJEDNATDOPORUČIT

Novinky

MĚŘENÍ NA INBODY

Tělesnému složení je důležité porozumět pro každého, kdo chce zhubnout nebo tvarovat postavu zdravým způsobem.
InBody 170 je rychlý a jednoduchý ale přesto velice přesný přístroj pro analýzu složení lidského těla.
Dovoluje vám v průběhu času pozorovat snižování hmotnosti a zároveň změnu složení těla v návaznosti na vhodně zvoleném jídelníčku a cvičení (poměr svalové hmoty a tuku).

více informací